کانون تبلیغات و آگهی دادمهر

تیزر و Cdمالتی مدیا

 

به فیلم های تجاری كه برای نمایش در تلویزیون تهیه شده اند اصطلاحاً  "تیزر" گفته می شود. امروزه تیزرها در سینماها نیز نمایش داده می شوند ولی هدف بیشتر صاحبان آگهی شبكه های تلویزیونی است.

از آنجایی که در تهیه و تولید تیزرها سرمایه و وقت زیادی هزینه می شود ،لذا باید با بهره گیری از تكنیكها و روشهای مختلف تیزرهایی طراحی و تولید كرد كه از بالاترین سطح اثربخشی برخوردار باشند. ساخت تیزر شامل سه مرحله اصلی پیش از تولید، تولید و پس از تولید است. تهیه سناریو یا فیلم نامه، انتخاب بازیگران، فیلمبرداری، صداگذاری، تدوین و ... از جمله اقداماتی است كه در تولید یك تیزر انجام می شوند.

استراتژی، نوآوری و اجرا سه فاکتور اساسی در موفقیت یك تیزر به شمار می آیند. تیزرهای موفق از نظر اتخاذ استراتژی بی نقص‌اند. دارای مفهومی خلاق هستند و از اجرای مناسبی نیز برخوردارند.

انتخاب قالب آگهی همچون انتخاب لحن و سبك آگهی، بخشی از استراتژی خلاق است. قالبهای مختلفی وجود دارند كه در تیزرها مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از تیزرها یك قالب مشخص و برخی نیز چند قالب را مورد استفاده قرار می دهند. آنچه مهم است باید قالبی را انتخاب كرد كه بتواند به درستی پیام آگهی را انتقال داده و با بیننده ارتباطی نزدیك برقرار كند. انتخاب یك قالب به این موضوع بستگی دارد كه چگونه و با چه هدفی می خواهیم از آن استفاده ‌كنیم. قالبهای تبلیغاتی زیادی وجود دارند كه برخی از مهمترین آنها عبارتند از قالب داستانی، نمایشی، تائیدی، طنز و فكاهی و ...

آنچه مهم  است انتخاب قالب درست برای آگهی تبلیغاتی و نمایش خلاقانه پیام است. یك تبلیغ دهنده موفق، هدف و مخاطبان خود را به دقت انتخاب كرده، پیام مناسب را در قالب مناسب تزئین كرده و با استفاده از تكنولوژی های مناسب نسبت به تهیه تیزر اقدام می كند. پس از آنكه تیزر تبلیغاتی تولید شد مورد آزمایش و تست قرار می گیرد. در این مرحله میزان اثربخشی تیزر تولید شده بر نمونه‌ای كوچك از مخاطبان مورد ارزیابی قرار می گیرد. بعد از رفع نواقص و تائید نهایی تیزر  می بایست نسبت به انتخاب شبكه تلویزیونی و زمان پخش مناسب اقدام نمود. نهایتاً پس از خرید فضای نمایشی در شبكه تلویزیونی تیزر تولید شده به نمایش درخواهد آمد

کانون تبلیغاتی دادمهر با در اختیار داشتن پرسنل کارآزموده ، آماده تولید و پخش تیزرهای تبلیغاتی شما عزیزان می باشد .

برچسب ها
این پرونده را به اشتراک بگزارید :
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn StumbleUpon Email

یادداشت کاربران

درج یک یادداشت :

نام کاربر :
پست الکترونیکی :
وب :
یادداشت :
کد امنیتی :